Späť

Kniha "SPSS – Praktická analýza dat"

Kniha pochádza z dielne autorov doc. RNDr. Jana Řeháka a Ing. Ondřeje Broma.

Autori do svojej knihy premietli poznatky a skúsenosti z mnohoročného používania IBM SPSS Statistics a uskutočňovania najrôznejších výpočtov pomocou tohoto univerzálneho štatistického nástroja. Obaja sa profesionálne venujú lektorskej činnosti, kde školia tak prácu s IBM SPSS, ako ajštatistické metódy.

 

Doc. RNDr. Jan Řehák je uznávanou kapacitou na poli štatistiky a sociológie. Jeho knihy sa stali odbornou i laickou verejnosťou veľmi uznávané a obľúbené a vo svojej dobe boli kľúčovou literatúrou pre vzdelávanie ďalších generácií štatistikov a pracovníkov, ktorí vo svojej práci štatistiku využívajú.

 

Ing. Ondřej Brom je analytik, lektor a konzultant v spoločnosti ACREA CR. Jeho špecializáciou sú významné projekty pre veľké spoločnosti v oblasti štatistiky a data miningu, zberu dát a jeho automatizácie. Často svojimi článkami prispieva aj do odborných periodík.

 

 

Kniha slúži ako kompletný praktický sprievodca programom IBM SPSS Statistics, čitateľ sa zoznámi so základnými, ale aj pokročilejšímištatistickými metódami, možnosťami programu a tipmi na ovládanie.

V knihe nájdete jednotlivé úlohy popísané krok za krokom, vrátane mnohých výstupov a printscreenov obrazovky. Preto knihu možno odporučiťzačiatočníkom, ktorí sa, vďaka podrobným popisom, rýchlo v programe zorientujú, ale aj skúsenejším užívateľom, keďže popisuje aj pokročilé a pokročilejšie funkcie.

Taktiež si môžete pozrieť ukážkovú kapitolu a obsah knihy.

Prečítajte si rozhovor s autory knihy.

Objednávka

Knihu si môžete objednat tu za zvýhodnenú cenu 10 € za kus.

Objednat

Pracovné súbory

Súbory si môžete stiahnuť tu

Ukázkové strany knihy:

Referencie

Univerzita Palackého v Olomouci

Výzkum pohybové aktivity a inaktivity obyvatel ČR

Podrobná case study
Univerzita Karlova – Pedagogická fakulta v Praze

Výskum žiackych pohnútok na základe pozícií ku školským predmetom

Podrobná case study